Noc s etwinningem

     U příležitosti týdnů s eTwinningem, které slaví celá Evropa, iniciovala ve dnech

20.-24.10.2008 česká Národní agentura pro eTwinning akci s názvem „eTwinningový maratón“.

     Jednalo se o týdenní maratón, kterého se zúčastnilo téměř 30 škol z ČR. Samozřejmě u této akce nemohli chybět ani zástupci našeho okresu, byla to základní škola na Nádražní ulici v Hustopečích a ZŠ z Podivína.

     V rámci maratónu vznikal štafetový příběh modrého a žlutého panáčka z loga eTwinning, kteří fiktivně cestovali po Česku a poznávali města, ve kterých se eTwinningové projekty vytvářejí. Kapitoly a fotografie z putování pak každá škola vkládala na internetovou stránku, která byla pro tuto akci připravena.

     Kromě stěžejní tvorby příběhu, připravili učitelé pro své žáky další aktivity, kterými chtěli namotivovat děti do práce na projektu a přiblížit jim Evropu a ICT nástroje, pomocí kterých v rámci projektů komunikují se svými partnery.

 „Milá dvojčata, vítejte v královském městě Podivín. Jistě jste se cestou z Neratovic a Volar pokochali pohledem na Lednicko-valtický areál!“ Těmito slovy začali svoji část příběhu žáci z Podivína, ke kterým se pomyslný kolík štafetového příběhu dostal ve středu 22.10. v dopoledních hodinách. Všem ostatním školám zúčastněným v maratónu pak prostřednictvím průvodcovství dvou panáčku ukázali Podivín, povyprávěli historii, která se s ním pojí, a text s fotografiemi nejkrásnějších památek městečka potom paní učitelka Irena Musilová, pod jejíž záštitou se maratón v Podivíně uskutečnil, vložila na webové stránky.

     Hustopečští byli na řadě téhož dne večer, a proto se učitelky Ivana Brabcová a Pavla Vytrhlíková rozhodly pro své žáky z pátého a třetího ročníku uspořádat dobrodružnou noc s eTwinningem.

    Jak jsme se během večera pobavili, můžete posoudit z příběhu, který na webových stránkách maratónu popisuje dění v Hustopečích.

16.část příběhu „Noc v Hustopečích“

     Žlutý s Modrým přicestovali do Brna, kde nastoupili do vláčku s cílovou stanicí Hustopeče, který je zavezl kam jinam, než na ZŠ Nádražní.

     „Hurááá, už jsou tady, to musí být oni!“ volaly netrpělivé děti ze 3.A. a 5. A. Společně si hned padli do noty a vydali se do víru maloměsta. „Mějte oči na šťopkách, abychom nepřehlédli znak našeho městečka!“ ozývalo se z davu.„Támhle je jeden, tady další, jú,        na radnici jsou hned tři!“ „Je na něm moravská orlice, hrozen a vinařský nůž.“ vysvětlili jsme panáčkům.

     Ukázali jsme jim samozřejmě nejkrásnější místa u nás - radnici, kašnu, morový sloup a renesanční dům na náměstí. „Taky zde žil T.G.M.,“poučovali někteří. „A zpět do školy!“ Ale tentokrát to nevadilo. Zbaštili jsme totiž buchty od maminek a babiček, doplnili energii      před večerní úkolovkou.

     Svíčky rozmístěné po škole nám ukazovaly směr na místa, kde na náš již čekaly nejrůznější úkoly. „Co to je eTwinning? Jak se jmenuje náš eTwinningový projekt? Najděte cestu k zahraničním partnerům! Nakreslete vlajku jedné ze zemí EU!“ S těmito a dalšími těžkými úkoly jsme se museli vypořádat. My jsme ale šikulky a vše jsme zvládli. Protože nás ale druhý den čekalo vyučování, museli jsme si po hře vlézt do spacáků, paní učitelka nám přečetla pohádku na dobrou noc a my jsme pomalu, se spoustou pěkných zážitků, usínali.

     Noc s eTwinningem byla úžasná a jak řekli žáci z České Lípy, kteří se maratónu zúčastnili také: „Užili jsme si spoustu zábavy a spát ve škole mimo vyučování se málokomu podaří.“

Celý příběh, více fotografií a další výstupy z maratónu naleznete na www.etwinning-maraton.blogspot.com.

Fotogalerie: E-twinningový maraton

/album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/pa220444-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/pa220506-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-1-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-3-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-4-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/pa220541-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-5-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-6-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-7-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-9-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/noc-14-jpg/ /album/fotogalerie-e-twinningovy-maraton/pa220498-jpg/